آخرین مطالب : 

چند ترفند کوتاه فتوشاپ برای تازه کاره

حالا که تب فتوشاپ حسابی گر گرفته، گفتیم چند ترفند قدیمی را مجددا برای تازه کارهای عرصه فتوشاپ یادآوری کنیم!

چند ترفند کاربردی فتوشاپ

۱–      برای اینکه تمام منوها و تب‌های فتوشاپ مخفی شوند کافی است کلید F را فشار دهید. فشار مکرر این کلید، حالت های جدید را ایجاد می‌کند. با فشردن دکمه Tab به حالت قبل برگردید.

۲–      هنگام رسم انتخاب با ابزار Marquee Tool و یا Shape ها، می‌توانید برای اینکه  رسمی دقیق داشته باشید، همزمان کلید Shift را نگه دارید و برای اینکه اندازه شکل در هنگام رسم دو برابر شود، درحالی‌که موس را نگه داشته‌اید یک بار کلید Alt را فشار دهید.

۳–      برای حرکت دادن لایه‌ها به زیر یا بالای لایه‌های دیگر، از کلید میانبر Ctrl+[ و Ctrl+] استفاده نمایید.

۴–       برای حرکت دادن چندلایه باهم، باید آنها را باهم لینک کنید. با این روش تنها می توانید یکی از لایه‌ها را در جهت دلخواه حرکت دهید تا بقیه لایه‌های لینک شده نیز در آن مسیر جابجا شوند. برای لینک کردن لایه‌ها، ابتدا لایه‌هایی که می‌خواهید باهم لینک شوند را با استفاده از Ctrl و کلیک موس، انتخاب کنید، سپس روی یکی از آنها راست کلیک کرده و از لیست ظاهرشده، گزینه Link Layers را انتخاب نمایید. با این کار آیکونی به شکل زنجیر روی لایه‌ها به نمایش در می‌آید. برای خارج کردن لایه یا لایه‌های مورد نظر از لینک، می‌توانید روی آن راست کلیک کرده ، و این بار Unlink Layers را انتخاب نمایید

۵–      اگر می‌خواهید متنی که در فتوشاپ تایپ می‌کنید مثلاً در فضای وب واضح تر به نمایش در آید، می‌توانید پس از تایپ متن و انتخاب لایه آن، به پانل Character بروید و گزینه‌های موجود در کادر Set the Anti-Aliasing را تغییر دهید. این کادر به شکل aa (دو حرف a) در پانل Character دیده می‌شود.

۶–      برای ساخت لایه جدید در بالای لایه انتخابی، در پانل لایه‌ها روی دومین آیکون از راست (Create a new layer) کلیک کنید. حال اگر بخواهید لایه جدید در زیر لایه انتخابی قرار گیرد، کلید Ctrl را نگه دارید سپس روی آیکون مذکور کلیک نمایید.

و…

ادامه دارد

ترفندهای حرفه ای تر را به مرور در سایت قرار خواهیم داد

پی سی اید؛ آموزش حرفه ای به زبان ساده

, , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *