آخرین مطالب : 

چند ترفند کاربردی فایرفکس

در این پست چند ترفند کاربردی فایرفکس قرار داده شده که امیدوارم نظر مثبت شما را جلب نمایند!

 

ترفند اول:

پشتیبان گیری از تنظیمات فایرفاکس

اگر تنظیماتی را روی فایرفاکس خود انجام داده‌اید و یا اگر در فایرفکس شما رمز عبور سایت های زیادی ذخیره شده است، بهتر است یک پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت لزوم بتوانید آن را بازیابی کنید. مثلاً در صورتی که مجبور شدید ویندوز را عوض کنید یا اینکه فایرفکس را حذف کنید و دوباره نصب کنید، این پشتیبان به کمکتان می‌آید.

برای این کار در ویندوز هفت و ویندوز ۸ به روش زیر عمل کنید:

ابتدا در Folder Option به سربرگ View رفته و تیک گزینه «Show Hidden Files…» را فعال کنید تا فایلها و پوشه‌های پنهان نمایان شوند. این روش را در ویندوزهای Xp و Seven انجام دهید؛ ولی در ویندوز ۸ کار شما راحت تر است. در ویندوز ۸ در پنجره ویندوز اکسپلورر به سربرگ View بروید و در قسمت Show/hide تیک گزینه Hidden item را بزنید.

اکنون در ویندوز ویستا، ۷ و ۸ به مسیر زیر بروید:

C:UsersWindows nameAppDataRoamingMozillaFirefox

و در ویندوز Xp به مسیر زیر بروید:

C:Documents and Settings Windows name Application DataMozilla

اکنون پوشه Firefox را کپی کنید و در جای امنی قرار دهید.

برای استفاده مجدد کافی است پس از نصب فایرفکس، محتویات پوشه Firefox را با محتویات پوشه پشتیبان جایگزین نمایید. البته می‌توانید فقط فایلهایی را که نیاز دارید جایگزین کنید که در مورد آن‌ها به طور کامل در آموزش بعدی توضیح خواهیم داد.


ترفند دوم:

بازگرداندن تب های بسته‌شده در فایرفکس

برای همه ما پیش آمده است که درحالی‌که مشغول مرور صفحات اینترنت هستیم، به اشتباه تب یا تب هایی را بسته‌ایم. و یا اینکه با قطعی برق، ری ستارت شدن سیستم و … رو برو شده‌ایم. اکنون نمی‌دانیم صفحه‌ای که قبلاً باز بوده و آن را مرور می‌کردیم چه لینکی بوده و … .

اما فایرفکس برای حل این مشکل یک راه حل ساده دارد تا با استفاده از آن آخرین تب هایی که در حال اجرا بوده‌اند را دوباره باز کند. برای استفاده از این قابلیت به روش زیر عمل نمایید:

  • روی دکمه فایرفکس در سمت راست، کلیک کنید.
  • اکنون History را انتخاب کنید تا لیست مربوطه باز شود. (تصویر۱)

 

  • حال از میان گزینه‌های موجود، روی گزینه «Restore Previous Session» کلیک کنید تا تمام تب‌هایی که در آخرین اجرای فایرفکس باز بوده‌اند، مجدداً باز شوند. (تصویر۲)

 

نکته:علاوه بر روش فوق، می‌توانید از کلید های میانبری که قبلاً هم آنها را معرفی کرده بودیم استفاده کنید. مانند استفاده از کلید Ctrl + shift + T برای باز کردن آخرین پنجره.


ترفند سوم:

تنظیم فایرفکس برای جلوگیری از بارگذاری مجدد و خودکار سایت ها

 

۱-      مرورگر فایرفاکس را اجرا کرده و در نوار آدرس، عبارت «about:config» را تایپ کرده و کلید Enter را در صفحه‌کلید فشار دهید.

 

2-      اگر پیغامی مانند تصویر زیر به شما نشان داده شد، روی گزینه «I’ll be careful, I promise!» کلیک کنید.

نکته: اگر نمی‌خواهید در ورود مجددتان به صفحه تنظیمات فایرفکس با این هشدار روبرو شوید، تیک گزینه show this warning next time را بردارید.

اکنون با کلیک روی این گزینه، لیستی از گزینه‌های مربوط به تنظیمات اصلی فایرفکس ظاهر می‌شود.

 

 ۳-      در میان این گزینه‌ها، گزینه accessibility.blockautorefresh را پیدا کنید (دومین گزینه از بالا). اگر به ستون Value دقت کنید، خواهید دید که مقابل این گزینه، عبارت «false» قرارگرفته شده است. حال کافی است دو بار روی این عبارت کلیک کنید تا false به «true» تبدیل شود.

 


پی سی اید؛آموزش حرفه ای به زبان ساده

, , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *