آخرین مطالب : 

فعال کردن آیکون زبان در نوار Taskbar ویندوز

 

 

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که آیکون مربوط به انتخاب زبان (Language) در نوار Taskbar ویندوزتان غیر فعال شده است! می توانید با استفاده از ترفندهای زیر، این مشکل را رفع نمایید.

 

فعال کردن آیکون زبان در نوار Taskbar ویندوز

اولین اقدام:

 

  • قبل از اینکه مراحل را شروع کنیم، بهتر است ابتدا بررسی کنید که زبان دوم مورد نظر شما در ویندوز فعال شده باشد. در صورتی که تنها یک زبان را به عنوان زبان پیش فرض صفحه کلید برگزیده باشید، آیکون Language Bar ظاهر نخواهد شد.

مثلا اگر شما پس از نصب ویندوز اقدام به فعال کردن زبان فارسی نکرده باشید، و تنها زبان انگلیسی فعال باشد، آیکون Language ظاهر نمی شود چرا که گزینه ی دیگری برا سوییچ شدن بین زبان ها نیست! و وجود Language Bar لازم نخواهد بود!

پس در صورت غیر فعال بودن زبان دوم (مثلا فارسی) ابتدا آن را اضافه و فعال نمایید تا آیکون مربوط به زبان در نوار تسکبار ظاهر شود.

 

  • اقدام بعدی این است که اطمینان حاصل کنید Docked in the taskbar در تنظیمات Region and Language تیک خوردن باشد
  • (ویندوز ۷ به پایین)

بدین منظور:

ابتدا به Control Panel وارد شوید سپس گزینه ی Region and Language را انتخاب نمایید.

Language

در پنجره‌ی باز شده به سربرگ Keyboards and Languages رفته، سپس بر روی دکمه‌ی Change keyboards کلیک نمایید.

Language

در پنجره‌ی مقابل به تب Language Bar بروید. حال مطمئن شوید که گزینه‌ی Docked in the taskbar انتخاب شده باشد. در صورت غیر فعال بودن این گزینه را فعال کرده و پنجره‌ها را OK کنید.

Language

در ویندوز ۸ و ۸٫۱

 

به بخش PC settings مراجعه کرده سپس روی General کلیک کنید. اکنون در سمت راست  پنجره، Language Preferences را انتخاب نمایید.

پس از نمایش پنجره ی جدید، Advanced settings را در سمت چپ برگزینید. سپس در کادر مقابل و در قسمت Switching input methods، تیک گزینه ی Use the desktop language bar when it’s available را بزنید.

حال روی Chang language bar hot keys که با رنگ آبی مشخص است کلیک کنید.

در کادر جدید به سربرگ Language Bar بروید و از فعال بودن گزینه ی Docked in the Taskbar اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که تیک نداشت، آن را تیک زده و پنجره را Ok نمایید

 

در ویندوز ۱۰:

برای دسترسی سریع تر می توانید از طریق کنترل پانل (Control Panel) و آدرس زیر اقدام نمایید:»»

Control Panel\Clock, Language, and Region\Language\Advanced settings

یا اینکه از طریق تنظیمات ویندوز به روش زیر عمل نمایید:

به قسمت setting مراجعه نمایید؛ و به بخش Time&Language بروید. در این پنجره روی Region&language کلیک نمایید. سپس روی گزینه ی Additional data,time, & regional setting که با رنگ آبی مشخص است کلیک نمایید.

در پنجره ی جدید روی Language کلیک کنید، سپس در پنجره ی دیگر و در سمت چپ آن Advanced setting را انتخاب نمایید.

همانند توضیحات ویندوز ۸، در کادر مقابل و در قسمت Switching input methods، تیک گزینه ی Use the desktop language bar when it’s available را بزنید. و در قسمت Switching input methods روی Chang language bar hot keys که با رنگ آبی مشخص است کلیک کنید.

در کادر جدید به سربرگ Language Bar رفته و گزینه ی Docked in the Taskbar را تیک زده و پنجره را Ok نمایید

در صورتی که زبان اول، دوم و… را نصب کرده اید و تیک گزینه ی Docked in the Taskbar  نیز فعال است، اما آیکون «زبان» در Taskbar نمایان نشده است، مراحل زیر را دنبال نمایید تا این نقیصه را برطرف کنید:

 

توجه توجه: قبل از هر اقدامی از رجیستری خود پشتیبان تهیه کنید، چرا که در صورتی که با محیط رجیستری آشنایی نداشته باشید ممکن است ویندوز را با مشکل مواجه کنید. در صورت تهیه پشتیبان از رجیستری، امکان بازیابی به حالت قبل وجود خواهد داشت.

برای پشتیبان از رجیستری کا فیست پس از وارد شدن به محیط رجیستری، روی Computer کلیک کنید سپس از منوی File، گزینه Export را انتخاب کرده و فایل را در یک فضای مطمئن در هارد دیسک یا حافظه ی جانبی ذخیره نمایید.

پشتیبان گیری_رجیستری

در صورتی که قصد بازیابی داشته باشید، کافی سیت این بار از منوی File گزینه ی import استفاده نمایید. یا اینکه دو بار روی فایل پشتیبان رجیستری کلیک نمایید .

پشتیبان_گیری_رجیستری

 

گام اول:

کلیدهای ترکیبی Win+R را بزنید تا پنجره‌ی Run باز شود. در کادر این پنجره، عبارت regedit را وارد کرده و Enter را بزنید تا به محیط Registry Editor وارد شوید.

 

Run_Regedit

رجیستری_ویندوز

گام دوم:

حال در کادر سمت چپ پنجره ی رجیستری، به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

اکنون روی گزینه ی Run کلیک کنید؛ سپس در فضای خالی سمت راست پنجره راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی String Value را برگزینید.

 

کلید جدیدی ایجاد می شود. شما باید نام آن را به CTFMon تغییر دهید. سپس بر روی این کلید (CTFMon) دوبار کلیک نمایید تا پنجره کوچکی باز شود. در کادر Value Data عبارت یا مقدار زیر را وارد نمایید:

“ctfmon”=”CTFMON.EXE”

ویرایش_رجیستری

از وارد شدن صحیح عبارت فوق اطمینان حاصل نمایید. تصویر زیر نحوه ی صحیح قرارگرفتن کاراکترها را نمایش میدهند.

کار تمام است! اگر سیستم را مجددا راه اندازی کنید، خواهید دید که آیکون Language Bar فعال شده است


استفاده ز مطالب و آموزش های وب سایت «پی سی اید» تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *