آخرین مطالب : 

غیر فعال سازی اعلانهای غیر ضروری در ویندوز ۱۰

در این آموزش نحوه ی غیرفعال سازی اعلانهای ویندوز را توضیح داده ایم؛ امیدواریم مورد توجه تان قرار گیرد.

غیر فعال سازی اعلانها

سیستم عامل به طور مکرر اعلانیه یا پیغام هایی را به کاربران نشان می دهد که تعدد آنها گاهی تمرکز کاربر را به هم میریزد. این پیغام ها می تواند مربوط به خود سیستم عامل یا پیغامهایی مربوط به نرم افزارهای گوناگون نصب شده در ویندوز باشد؛ که گاه و بی گاه برای شما به نمایش در می آید.

windows10

البته مواردی مثل یاد آوری کارها، پیغام مربوط به برنامه های پیغام رسان مثل ایمیل، اسکایپ و.. پیغام یاد آوری مناسبتهای ثبت شده در تقویم، پیغام آپدیت جدید سیستم عامل یا نرم افزارها، هشدار غیر فعال شدن برنامه های امنیتی و… نیز از جمله پیغام هایی هستند که می توانند برای بسیاری از کاربران مفید باشد.

windows10

خوشبختانه ویندوز دست کاربران را در این امر باز گذاشته تا بتوانند پیغام هایی که برایشان ضروری و یا غیر ضروری است را به دلخواه فعال یا غیر فعال کنند؛ و یا اینکه به طور کلی از نمایش تمام اعلانها جلوگیری کنند!

حال شما می توانید با استفاده از روش زیر تمام اعلانهای و یا اینکه فقط موارد غیر ضروری را غیر فعال کنید  (البته در صورتی که بخواهید می توانید مجددا این ویژگی را فعال نمایید)

 

ابتدا وارد بخش Setting شده و System را برگزینید.

windows10

حال در پنجره ی جدید، به قسمت Notifications & actions بروید و گزینه های دلخواه مربوط به هر نرم افزاری که نمی خواهید اعلانیه آن نمایش داده شود را در حالت Off قرار دهید.

همچنین برای غیر فعال کردن اعلانیه های ویندوز و نمایش آنها در Lock screen یا صفحه قفل، هشدار آلارم، و… می توانید چهار گزینه ی اول را غیر فعال کنید.

windows 10

با این کار از نمایش آزاردهنده پیغامها در Notifications ویندوز جلوگیری نمایید.


توجه: استفاده از مطالب و آموزش های وب سایت «پی سی اید» تنها با ذکر منبع مجاز است.

پی سی اید؛ آموزش حرفه ای به زبان ساده

 

 

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *