آخرین مطالب : 

ترفند هایی برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری

 

اگر همواره از ترس اینکه ویروس های احتمالی موجود در کامپیوتر یا لپ تاپ های دوستانتان وارد فلش USB تان شود، دلهره دارید. و اگر نگران از بین رفتن اطلاعاتتان توسط ویروسها هستید و یا اگر می ترسید که نکند ویروس های وارد شده در فلش usb به سیستم خودتان انتقال پیدا کنند! پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید.


ترفند هایی برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری

 ۱۷

روش اول

در این روش می‌خواهیم مقدار فضای خالی موجود در فلش را با یک فایل ساختگی یا Dummy پر کنیم تا هیچ فایلی نتواند درون فلش ذخیره و ایجاد شود. البته این روش زمانی کارآمد است که شما می‌خواهید از اطلاعات داخل فلش مموری خود استفاده نمایید و نیازی به فضای خالی آن ندارید.

قبل از انجام این کار نیاز به دانستن میزان فضای خالی موجود در فلش داریم. برای این کار بر روی درایو فلش راست کلیک کنید و گزینه Properties را برگزینید. در پنجره باز شده میزان دقیق فضای خالی را یاداشت کنید.

اکنون  در قسمت run فرمان Cmd را تایپ کنید. در این قسمت ما می‌خواهیم توسط فرمان Fsutil یک فایل با حجم دلخواه ایجاد کنیم بدین منظور فرمان زیر را وارد کنید و کلید Enter را فشار دهید:

fsutil file createnew F: eshgholane 1300594688

شا باید بجای عدد مذکور میزان فضای خالی در فلش مموری خود و به جای درایو  F، درایوی را که معرف فلش مموری‌تان است وارد نمایید و منتظر شوید تا فایلی با نام Iamdummy با حجم مورد نظر ساخته شود. انتخاب این نام دلخواه بوده و می‌توانید یک نام دیگر را برگزینید.

 و اگر دوباره میزان فضای خالی در فلش خود را مشاهده کنید می بینید که عدد صفر نمایش داده می‌شود این یعنی این که حتی ۱ بیت هم فضای خالی در فلش شما موجود نیست !

اکنون درون فلش خود یک فایل txt جدید ایجاد کنید و متنی را به اندازه ۱ کاراکتر (حرف،عدد، نشانه و…) درون آن تایپ کنید و آن را ذخیره کنید مشاهده می کنید پیغام کمبود فضا برای شما به نمایش در می آید!

هر گاه مطمئن شدید که خطر مواجه با ویروس‌ها برطرف شد، می‌توانید فایل ساخته شده Iamdummy ( یا هر نام دیگر ) را از حافظه فلش پاک نمایید.

روش دوم

در صفحه ی اصلی فلش، یک New Folder بسازید، و نام آن را autorun.inf قرار دهید. از این پس ویروسها قادر نخواهند بود فایل اوتوران (AutoRun) ایجاد کنند، فقط فایل اجرایی کپی می شود، که شما به راحتی و بدون آلوده شدن سیستم تان آن را پاک می کنید.

روش سوم

برنامه ThumbScrew را از دانلود کنید (لینک دانلود) و در فلش ذخیره نمایید. اکنون برنامه را اجرا کرده و روی آیکون آن راست کلیک نمایید، و از میان گزینه ها، Read Only را انتخاب کنید. با این کار فلش خود را فقط قابل خواندن ( Read Only) می کنید؛ و دیگر امکان نوشتن (دریافت فایل) روی فلش وجود نخواهد داشت

 

۶۲۵ [۳۲۰x200]

 

موفق باشید

 

, , , , , , , , , , , , ,

 1. صبا گفت:

  من دوتاسوال دارم ممنون میشو جواب بدین
  ۱٫در روش اول فایل ایجاد شده به صورت مجازیه؟ که در این صورت چطور میشه بعدا حذفش کرد
  ۲٫برنامه ای که در روش سوم معرفی کردین امکان بازگردانی به حالت اولیه داره؟ یعنی دوباره هم خواندنی بشه هم نوشتنی؟

 2. naseri گفت:

  در پاسخ به «صبا»
  با سلام
  در هر مورد اول با حذف فایل ایجاد شده با نام Iamdummy یا هر نامی که شما قرار داده ایداز روی فلش، حجم فلش به حالت قبل برخواهد گشت.
  در مورد دوم می توانید با راست کلیک روی آیکون برنامه در درایو فلش،Read Only را غیر فعال کرده و Write رافعال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *