آخرین مطالب : 

باز شدن صفحات تبلیغاتی (pop up) به صورت تب- فایر فکس

 
فایرفکس
اینترنت اکسپلورر گوگل کروم

به طور حتم تا به حال به این مورد برخورد کرده‌اید که با کلیک روی یک لینک در سایت ها یا وبلاگ ها، چند پنجره تبلیغاتی یا pop upper  به صورت جداگانه و در پنجره‌های جدا اجرا می‌شوند. اگر این پنجره ها به این صورت باز شوند، یافتن آنها و بستن آنها وقت شما را می گیرد بعلاوه حوصله شما را هم سر می برد

۱

ما در این آموزش به نحوی فایرفکس را تنظیم می‌کنیم که از این پس تمام صفحات تبلیغاتی پاپ آپ، در همان پنجره به صورت تب و در کنار سایر تب ها باز شوند.

 

باز شدن صفحات تبلیغاتی (pop up) به صورت تب- فایر فکس

این کار چند مزیت دارد که در ادامه ضمن آموزش این ترفند، به بیان این مزیت ها نیز می‌پردازیم:

 

اولین مزیت این است که شما پنجره‌های تبلیغاتی را می‌بینید و هیچ پنجره‌ای به صورت مخفی بارگزاری نمی‌شود. مزیت دوم این است که پاپ آپ های تبلیغاتی به صورت تب ظاهر می‌شوند نه به عنوان پنجره جداگانه؛ پس شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را ببندید یا به راحتی بین آن‌ها جا به جا شوید.

برای این کار مرورگر فایرفکس را باز کنید و در کادر جستجو، عبارت «about:config» را وارد نمایید سپس کلید Enter را بفشارید.

تصویر۱

 

حال پیغامی به شما نمایش داده می‌شود که شما باید روی «I’ll be careful, I promise!» کلیک نمایید. اگر دوست ندارید در مراجعات بعدی این پیغام را مشاهده کنید، تیک گزینه show this warning next Time را بردارید.

تصویر۲

 

 

اکنون صفحه جدیدی را مشاهده خواهید کرد که شما باید در این صفحه به دنبال گزینه ای با نام browser.link.open_newwindow.restriction بگردید. برای یافتن سریعتر این گزینه، می‌توانید قسمتی از اسم آن را در کادر Search تایپ نمایید.

تصویر۳

 

اکنون روی این گزینه دو بار کلیک نمایید تا پنجره‌ی کوچکی به نمایش در آید. شما باید مقدار این پنجره را که به طور پیش فرض عدد ۲ است را به عدد صفر (۰) تغییر دهید. سپس روی OK کلیک نمایید.

تصویر۴

با تغییر این مقدار به صفر، از این پس تمام پنجره‌های پاپ آپ تبلیغاتی در همان تب فعال باز می‌شوند.

 


پی سی اید؛ آموزش حرفه ای به زبان ساده

, , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *