آخرین مطالب : 

ایجاد استایل « Style » در word 2010 و ۲۰۰۷ Word

برای فرمت بندی کردن متن هایی که در نرم افزار ورد تایپ می‌کنید، دو راه وجود دارد؛ یکی اینکه شما به صورت دستی اندازه، رنگ،فونت و… مربوط به متن خود را تغییر دهید و راه دیگر استفاده از استایل های آماده ای ست که در پنجره Home و در کادر Style قرار گرفته‌اند می‌باشد.

برای استفاده استایل های آمادۀ word، ابتدا باید متن مورد را انتخاب، سپس استایل مورد نظر را از کادر مذکور انتخاب نمایید تا روی متن انتخاب شده اعمال شود.

حال اگر هیچ کدام از این استایل ها نیاز شما را برآورده نکرد، می‌توانید خودتان استایل جدیدی مطابق با نیازتان را ایجاد نمایید. برای این کار می‌توانید به دو روش عمل نمایید.

ایجاد استایل « Style » در  word 2010 و ۲۰۰۷Word

 

نکته: یک روش بسیار آسان تر برای ایجاد استایل دلخواه در تمام نسخه های آفیس مخصوصا آفیس ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ در سایت قرار داده ایم می توانید از آن نیز استفاده کنید؛ این آموزش نیز روش دیگری است که برای یادگیری کاربران تازه کار و متوسط می تواند مفید باشد

روش اول:

 در روش اول، مراحل زیر را دنبال کنید:

styles_word

 1. در سربرگ Home و در گوشه پایین کادر استایل روی علامت فلش کناری آن کلیک نمایید تا کادر مربوط به آن باز شود.
 2. در انتهای کادر بازشده روی گزینه «Save selection as a new Quick style …» کلیک نمایید تا کادر کوچکی باز شود.
 3. در کادر باز شده، روی گزینه Modify کلیک نمایید تا وارد پنجره مربوط به ویرایش استایل شوید.
 4. در این پنجره، می‌توانید تنظیمات دلخواه را انجام دهید. مثلا نامی را برای آن انتخاب کرده یا تنظیمات مربوط به نوع فونت، اندازه، رنگ و … و یا راست چین و چپ چین بودن آن و… را به دلخواه خود تغییر دهید.
 5. همچنین در قسمت پایین پنجره مذکور می‌توانید با کلیک رویدکمه Formatو سپس انتخاب گزینه Text Effect، افکت های زیبایی را مثل سایه دار کردن متن،سه بعدی کردن آن و… به استایل خود اضافه کنید. باید دقت کنید که افکت شما باعث شلخته شدن متن نشود. بهتر است از این افکت‌ها برای متن هایی با فونت و اندازه کوچک کمتر استفاده شود.

ما نیز در آموزش جداگانه به معرفی این افکت‌ها خواهیم پرداخت.

 1. برای ذخیره کردن استایل خود، کافی است روی ok کلیک نمایید.
 2. برای حذف استایل نیز روی نام آن در کادر styleکلیک راست کرده و Remove from Quick style Gallery را انتخاب نمایید.

روش دوم:

ابتدا متن خود را در محیط ورد تایپ کنید و با استفاده از گزینه‌های موجود در قسمت Font و Paragraph موجود در سربرگ Home تنظیمات خود را اعمال کنید. حال متن خود را در حالت انتخاب قرار دهید و به کادر Style بروید. پس از کلیک روی فلش کناری کادر استایل، و انتخاب «Save selection as a new Quick style …» ، نام دلخواه را در کادر باز شده وارد کرده و روی OK کلیک نمایید تا استایل شما ذخیره شود.

, , , , , , , , , ,

 1. مجتبی گفت:

  سلام.
  در خصوص استایل های مربوط به عناوین مطالب، استایلی به صورت ۱-۱ مقدمه معرفی نموده ام.
  مشکلی که دارم این است که فونت بخش عددی و حروفی یکسان نمیشود.یعنی ۱-۱ دارای فونت times new roman و مقدمه دارای فونت b nazanin می باشد.چگومه می توان نوع قلم و سایز قلم را برای بخش عددی و حروفی استایل یکسان نمود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *