آخرین مطالب : 

اضافه شدن پانل جدید و فوق کاربردی در فتوشاپ

در نسخه ی جدید نرم افزار Adobe Photoshop قابلیت های فوق العاده ای اضافه و یا بهبود یافته اند که بخشی از آنها را در مقاله ی قبلی توضیح دادیم.

در این پست به معرفی یک پانل جدید که در نسخه ی اخیر به فتوشاپ اضافه شده است خواهیم پرداخت. پس در ادامه ی آموزش با ما همراه باشید.

اضافه شدن پانل جدید و فوق کاربردی در فتوشاپ

همان طور که می دانید، کلید های میانبر کاربردهای زیادی در استفاده ی بهتر و سریعتر از فتوشاپ دارند. همچنین استفاده از کلیدهای میانبر لذت کار با فتوشاپ را دو چندان می کنند.

اما در میان کلیدهای میانبر، سه کلید اصلی برای استفاده از قابلیت های مختلف فتوشاپ وجود دارند که نقشی کاربردی تر از سایر کلیدهای صفحه کلید ایفا می کنند.

این سه کلید کلید های ALT ، Ctrl و Shift هستند. شما با استفاده از ترکیب این سه کلید با ابزارهای فتوشاپ ، می توانید بین گزینه ها، تنظیمات و کاربردهای ابزارهای فتوشاپ جابجا شوید!

معرفی پانل جدید

حتما تا به حال با کلیدهای میانبر فتوشاپ آشنا شده اید و به طور حتم از آنها استفاده کرده اید! پس در این آموزش قصد معرفی و چگونگی استفاده از آنها را نداریم .

بلکه هدف ما معرفی پانل جدید فتوشاپ است که امکان دسترسی به این کلید ها را برای شما در محیط فتوشاپ فراهم می کند

برای دسترسی به این پانل، ابتدا وارد منوی Window شوید، سپس روی گزینه ی Modifier Keys‌ کلیک نمایید.

modifier-keys-01

 

با انتخاب Modifier Keys، یک پانل در پشت پانل جعبه ابزار ظاهر می شود که دارای سه کلید Alt،Ctrl و Shift می باشد. اکنون شما می توانید در مواقعی که به این سه کلید نیاز دارید، تنها با یک بار کلیک روی آن در پانل مربوطه، آن را به حالت فعال در آورید تا دیگر نیاز به نگه داشتن کلیدهای صفحه کلید نداشته باشید.

modifier-keys-02

این امکان برای مواقعی که مثلا از ابزار انتخاب استفاده می کنید و برای کم کردن یا اضافه کردن قسمتی از محدوده نیازمند گرفتن طولانی دکمه های Alt یا Shift هستید بسیار کاربردی است. و البته کاربدهای متنوع دیگر که به مرور با آنها آشنا خواهید شد.

استفاده از این سه کلید به جای نگه داشتن آنها در صفحه کلید، علاوه بر بالا رفتن دقت، انگشت شما نیز احساس خستگی نخواهد کرد، همچنین کلیدهای صفحه کلید نیز دوام بیشتری خواهند داشت!!!

در مثال زیر ما کلید Alt را فعال کرده ایم و اکنون برای انتخاب ابزارهای مختلف و جابجا شدن بین آنها، تنها با موس روی ابزارها کلیک می کنیم و…!

modifier-keys-03

در آموزش بعدی با سایر قابلیت های نسخه ی جدید فتوشاپ بیشتر آشنا خواهید شد. با «پی سی اید» همراه باشید.


توجه: استفاده از آموزش ها و مطالب اختصاصی «وب سایت پی سی اید» تنها با ذکر منبع مجاز است

www.pcaid.ir

info@pcaid.ir

pcaid.ir@gmail.com

پی سی اید؛ آموزش حرفه ای به زبان ساده

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *