آخرین مطالب : 

اصلاح تراز متن در فتوشاپ هنگام تایپ+ویدیو

اگر متوجه شده باشید، تنظیمات پیش  مربوط به Type متون و کاراکترها در فتوشاپ به نحوی است که با تایپ کلمه‌ها در محیط فتوشاپ، متن کم‌کم به سمت خارج از کادر هدایت می‌شود.

به عنوان مثال اگر بخواهید یک جمله را در وسط کادر تایپ کنید، با شروع تایپ و افزایش تعداد کلمه‌ها، این جمله به‌طرف سمت چپ کادر حرکت می‌کند .

حال برای اینکه بتوانیم توازن برقرار کنیم، باید تنظیمات را به نحوی تغییر دهیم که با تایپ کردن  متون، متن به‌طور مساوی  در سمت چپ و راست مکان‌نما  تقسیم شود.

اصلاح تراز متن در فتوشاپ هنگام تایپ+ویدیو آموزشی

رفع این مشکل یک روش بسیار ساده دارد که در ادامه مشاهده خواهید کرد!

اصلاح تراز متن در فتوشاپ هنگام تایپ

 

گام اول:

ابتدا فتوشاپ را باز کرده و از محیط Window پانل Paragraph را فراخوانی نمایید.

 

گام دوم:

اکنون به پانل Paragraph مراجعه نمایید و از میان گزینه‌های مربوط به تراز بندی، گزینهٔ «center Text» که گزینهٔ دوم از سمت چپ را انتخاب نمایید.

البته می توانید پس از انتخاب ابزار Type در جعبه ابزار، در نوار تنظیماتی (Option tools) که در بالای فتوشاپ ظاهر می شود، به گزینه های چینش و تنظیم پاراگراف دسترسی پیدا کنید . پس در آنجا هم می توانید این گزینه (center Text) را انتخاب و یا تغییر دهید.

در ویدیویی که در ادامه خواهید دید، می‌توانید با نحوهٔ کار بیشتر آشنا شوید.

این آموزش با زبان ساده برای کاربران مبتدی نوشته شده است و هدف آشنایی با قابلیت های مختلف ویندوز است. امیدوارم برای شما همراهان «پی سی اید» مفید واقع شده باشد.

 


توجه: استفاده از آموزشها و مطالب اختصاصی وب سایت پی سی اید، تنها با ذکر منبع مجاز است. ممنون از فرهنگ بالای شما

Pcaid.ir@gmail.com

, , , , , , , , , , , , , , , , ,