آخرین مطالب : 

آموزش تنظیمات دقیق رنگ مانیتور+معرفی وب سایت

با استفاده از مراحل زیر، می توانید کیفیت رنگ نمایشگر خود را را به بهترین حالت ممکن تغییر دهید.

تنظیمات پیش‌فرض نمایشگرهای موجود در بازار به نحوی است که آنها در فروشگاه،‌ کنار دیگر نمایشگرها خوب به نظر برسند، چرا آنها باید از نظر روشنی (Brightness) و رنگ برتر از بقیه دیده شوند؟

اما آنها با این تنظیمات تصاویر را با کیفیت واقعی نشان نمی‌دهند. در این مقاله خواهیم دید که چگونه می‌توان به بهترین تنظیمات نمایشگر رسید.

 

 

 گام۱

با نحوه تنظیم نمایشگر خود آشنا شوید. این کار معمولا با دکمه‌های کنار یا مقابل نمایشگر انجام می‌شود(۱). البته ممکن است نوت‌بوک‌ها برای تنظیم نمایشگر خود از نرم‌افزار خاصی بهره ببرند. تنظیمات نمایشگر معمولا کار آسانی است و می‌توان برای این کار به دفترچه راهنمای دستگاه نیز مراجعه کرد.

 

تصویر ۱

 

عکسی از تنظیمات نمایشگر گرفته شود

 

گام ۲

به آدرس lagom.nl بروید. دکمه F11 را بزنید تا مرورگر به حالت تمام‌صفحه برود (برای بازگشت به حالت عادی دوباره F11 را بزنید). می‌توانید برای آشنایی با نحوه عملکرد سایت، مطالب آن را بخوانید (۱) البته ما بلافاصله به صفحه کنتراست (۲) می‌رویم تا تنظیمات مربوط به نمایشگر را از این صفحه آغاز کنیم.

 

تصویر ۲

 

گام ۳

در این صفحه هفت نوار رنگی می‌بینید (۱). هر نوار آن رنگ را از تاریک‌ترین (۲) تا روشن‌ترین (۳) حالت به تصویر می‌کشد. اگر سمت چپ نوارها را سیاه می‌بینید، یا در سمت راست آنها تفاوتی بین سطوح روشنی نمی‌بینید، Contrast (تضاد رنگ) و Brightness (روشنی) نمایشگر را تنظیم کنید تا تمامی سطوح رنگ‌ها را به وضوح ببینید.

 

 

گام ۴

روی (Black Level (1 کلیک کنید. در واقع تنها باید رنگ‌هایی که واقعا سیاه هستند به صورت سیاه دیده شوند، نه اینکه هر رنگی که نزدیک به سیاه باشد سیاه دیده شود. اتاق خود را تاریک کنید. باید بتوانید بیست مربع تصویر را تشخیص دهید؛ اگر برخی از آنها را هم‌رنگ پس‌زمینه، یعنی سیاه دیدید، Contrast و Brightness را تنظیم کنید.

 

 

گام ۵

به همین ترتیب باید بتوانید سایه‌های رنگ سفید را نیز تشخیص دهید. روی گزینه White Saturation کلیک کنید (۱). در این حالت چند صفحه شطرنجی با رنگ‌های خاکستری و سفید می‌بینید. باید در تمامی صفحات شطرنجی رنگ خاکستری را ببینید و در هیچ صفحه‌ای این رنگ تبدیل به سفید نشده باشد. اگر مشکلی وجود داشت Contrast و Brightness را تنظیم کنید.

 

 

گام ۶

احتمالا متوجه شده‌اید که تغییر تنظیمات بر مبنای یکی از موارد بالا باعث می‌شود موارد دیگر از بهترین حالت خود خارج شوند. مثلا اگر تنظیمات را بر مبنای دیدن رنگ سفید در قسمت ۵ تغییر دهید، شاید برخی از مربع‌های سیاه قسمت ۴ را نبینید. پس تنظیمات را از نو دوباره به نحوی انجام دهید که تمامی موارد فوق به تعادل برسند.

 

این آموزش برگرفته از وب سایت رایانه خبر می باشد. ولی چون مطلب جالب و کاربردی بود، در سایت قرار دادیم تا شما دوستان هم استفاده نمایید.

لینک مطلب در سایت ماهنامه رایانه خبر

به یاد داشته باشید هدف «وب سایت پی سی اید»، ارائه مطالب اختصاصی و کاربردی است… اگر احیانا مطلب مناسبی در سطح اینترنت و نشریات قرار دادیم، مطمئنا منبع آن ذکر می شود.

, , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *