آخرین مطالب : 

آموزش تصویری تبدیل آتلوک به RSS خوان

تبدیل آتلوک به RSS خوان

 

من خودم به شخصه، خیلی به اخبار ورزشی مخصوصاً فوتبال علاقه‌مندم و معمولاً جدیدترین اخبار را دنبال می‌کنم.

برای همین بیشتر سایت‌های خبری را که در این زمینه به‌روز هستند مطالعه می‌کنم.

اگر بخواهم هرچند ساعت یک بار تمام این سایت‌ها را باز کنم و بعد به دنبال اخبار جدید بگردم، بخش زیادی از وقتم نابود خواهد شد!

به همین دلیل از RSS سایت‌ها استفاده می‌کنم. و برای مطالعه آنها، از نرم افزار outlook استفاده می‌کنم. این نرم افزار به طور پیش فرض با نصب مجموعه office، روی سیستم نصب می‌شود و شما کافی است با اتصال یکی از ایمیل های خود به آتلوک، آن را فعال کنید (آموزش مربوط به اتصال ایمیل های یاهو و جیمیل و… در سایت قرار داده شده است) و مراحلی که در این آموزش توضیح داده شده است را انجام دهید.

در ادامه آموزش کامل و تصویری مشاهده فیدها توسط outlook را به شما آموزش می‌دهیم و امیدوارم شما هم برای تسریع در وقتتان از آن استفاده کنید.

گام اول:

به وب‌سایت مورد نظرتان رفته و در گوشه و کنارهای آن، دنبال آیکون RSS بگردید و روی آن کلیک کنید.

تصویر۱

با کلیک روی این گزینه، کادری برای شما به نمایش در می‌آید که از شما می‌خواهد Rss خوان خود را مشخص کنید. شما باید روی outlook کلیک کنید.

گام دوم:

اگر سایت منتخب خبرگزاری (پایگاه خبری) باشد، مطمئناً اخبار RSS آنها دسته بندی شده است. مثلاً گروه سیاسی، اقتصادی، ورزشی، عکس و…

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که خبرگزاری فارس به چه صورت اخبار خود را دسته بندی کرده است. ما هم روی گروه مورد علاقه‌مان که گروه ورزشی باشد کلیک می‌کنیم!

تصویر۲

گام سوم:

اکنون کادر کوچکی ظاهر می‌شود که در آن سه گزینه برای کلیک وجود دارد. اگر می‌خواهید RSS ها به محل ایمیل پیش‌فرض شما در نرم افزار outlook انتقال یابند، کلید Yes را بزنید. و اگر کلاً منصرف شدید No را انتخاب کنید.

همچنین اگر می‌خواهید RSS ها به ایمیل دیگری منتقل شوند؛ روی گزینه Advanced کلیک کنید تا پنجره تنظیمات ظاهر شود.

تصویر۳

گام چهارم:

با کلیک روی Advanced، پنجره‌ای مثل تصویر زیر ظاهر می‌شود.

در این پنجره باید روی گزینه Change folder کلیک کنید.

تصویر۴

با انتخاب Change folder، می‌توانید ایمیل دلخواه را انتخاب کرده و پوشه‌ای را برای قرار گرفتن RSS ها در آن ایجاد کنید.

تصویر۵

اکنون در کادر سمت چپ روی ایمیل مورد نظر کلیک کنید؛ سپس با کلیک روی New folder در سمت راست، کادر جدیدی برای انتخاب نام پوشه باز می‌شود که شما نام دلخواه را تایپ می کنید و پنجره‌ها را OK می نمایید.

تصویر۶

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پوشهٔ ما با نام موردنظرمان ایجادشده است.

در پایان پنجره را ok کنید.

تصویر۷

گام پنجم:

اگر تنظیمات خود را به درستی انجام داده‌اید و دیگر مشکلی نیست! می‌توانید روی Yes کلیک کنید.

تصویر۸

با انتخاب yes، تمام اخبار امروز به outlook منتقل می‌شود و می‌توانید آنها را مشاهده کنید. از این پس هر خبری در وب سایت مورد نظر درج شود، بلافاصله به outlook شما ارسال می‌شود.

تصویر۹

گام ششم:

در گام آخر به مدیریت و نحوه استفاده از اخبار می‌پردازیم

 

مشاهده خبر: کافی است روی خبر مورد نظر کلیک کنید و در کادر سمت راست، روی View article کلیک کنید تا صفحه خبر باز شود.

تصویر۱۰

علامت خوانده نشده: اگر می خواهید حالت خوانده نشده خبرها (mark as unread) را به خوانده شده تغییر ‌دهید، کافی است یک بار روی آن کلیک کنید و یا روی آن راست کلیک کرده و گزینه mark as read را بزنید.

اگر هم خبری را می‌خواهید مجدداً آن بعداً بخوانید، می‌توانید راست کلیک کرده و mark as unread را بزنید تا علامت خوانده نشده داشته باشد.

تصویر۱۱

جستجوی خبر: برای این کار کافی است تا در کادر بالای خبرها، دسته مورد نظر را انتخاب کنید. مثلاً با انتخاب Current Folder، آیتم‌های موجود در پوشهٔ پیش رو را جستجو کنید و یا با انتخاب All Outlook item، عنوان مورد نظر را در تمام ایمیل‌های آتلوک جستجو کنید. سپس عنوان مورد نظر را در کادر Search تایپ کنید.

تصویر۱۲

دانلود و ذخیره خبر: برای دانلود کردن صفحه خبر و ذخیره آن در هارد دیسک، روی خبر مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Download content و سپس Download article را انتخاب کنید.

با این کار صفحه مورد نظر دانلود می‌شود.

برای ذخیره کردن آن، در نوار بالایی که در تصویر زیر با عدد۳ نشان داده شده است، روی گزینه Full article.htm که در روبروی آیکون Message قرار دارد کلیک نمایید.

 

تصویر۱۳


 

برای دانلود فایل PDF این آموزش، روی دکمه ی زیر کلیک نمایید:

دانلود

دانلود

 


 

موفق باشید…انشاءالله

لطفا در صورت استفاده از مطالب آموزشی این وب سایت، منبع را نیز ذکر نمایید

منبع: وب سایت آموزشی پی سی اید

http://www.pcaid.ir

 

, , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *